660 158 837 | 606 851 737 awojcik1994@gmail.com
Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych, koncentratorów tlenowych, oraz innego sprzętu medycznego na terenie śląska

KONCENTRATORY TLENOWE – APARATY TLENOWE – Śląsk

 

Koncentrator tlenu – czym jest i jak działa?

Koncentrator tlenu jest to urządzenie, dzięki któremu pacjent ma stały dostęp do powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu. Tlenoterapię można z powodzeniem przeprowadzać w domowych, jak i w szpitalnych warunkach. Koncentratory tlenu, które wypożyczamy, są wyposażone w dwa cylindry. W nich znajduje się zeolit. Dzięki niemu możliwa jest adsorpcja azotu z powietrza. Do jednego z cylindrów dostaje się powietrze do ciśnienia 138 kPa. W takich warunkach zeolit pochłania azot, który znajduje się w powietrzu. Z kolei drugi cylinder w tym samym czasie przepompowuje resztę tlenu do instalacji, po czym dochodzi do dekompresji do ciśnienia atmosferycznego i azot jest uwalniany do powietrza.

Koncentratory, aparaty tlenu - Śląsk

ZALETY:

 • Wysokie stężenie tlenu (ok.95%),
 • Możliwość regulacji przepływu tlenu w zakresie 0,5-5 litrów/minutę,
 • Prosta obsługa,
 • Niski pobór mocy,
 • Licznik godzin pracy,
 • Możliwość łatwego przemieszczania za pomocą kółek.

Do każdego koncentratora dołączone są wąsy lub maska tlenowa.

Wypożyczenie koncentratora: od 100 zł/miesiąc

Przy wypożyczeniu nie wymagamy kaucji!

Cena sprzedaży: od 800 zł

W jakim celu stosuje się koncentratory tlenu?

Organizmy osób w pełni zdrowych są w stanie samodzielnie zaspokoić całe swoje zapotrzebowanie na tlen. Ewentualne zaburzenie tej zdolności może wynikać z wielu powodów, w tym m.in. różnego rodzaju schorzeń czy wystąpienia nietypowych sytuacji życiowych. W takich przypadkach lekarze mogą zalecić przeprowadzenie tlenoterapii, do której wykorzystuje się aparat tlenowy. Urządzenie to, wypożyczane przez naszą firmę na terenie Śląska, uzupełnia niedobory życiodajnego gazu.

Kwestia tego, jak długo będzie trwać terapia z wykorzystaniem koncentratora, zależy od konkretnego przypadku. Niektórym pacjentom zaleca się jej jednorazowe przeprowadzenie, a innym, np. z racji chorób przewlekłych, stałe podawanie tlenu w odpowiednich odstępach czasu.

 

Wskazania lecznicze do terapii tlenowej:

 • choroby układu krwionośnego, w tym m.in. niedociśnienie , nadciśnienie tętnicze, dekompensacja w trakcie wysiłku fizycznego, choroba naczyń krwionośnych, zaburzenia regulacji krążenia;
 • choroby układu nerwowego, m.in. chroniczna niewydolność mózgu, syndrom pseudoneurasteniczny;
 • choroby układu pokarmowego, w tym m.in. stłuszczenie wątroby, chroniczna niewydolność tętniczych naczyń krezkowych;
 • choroby krwi (we wszystkich formach anemii);
 • choroby ginekologiczne, m.in. bóle głowy, które mają związek z miesiączkowaniem, zaburzenia klimakteryjne, niewydolność łożyska;
 • choroby związane z aparatem ruchu (pomocniczo w artrozie, fizjoterapii, w procesie gojenia się ran, złamań, odleżyn;
 • choroby onkologiczne, w tym m.in. łagodzenie efektów ubocznych naświetleń, stymulacja systemu immunologicznego, profilaktyka nowotworowa;
 • choroby układu moczowo-płciowego (niewydolność nerek);
 • choroby związane z układem oddechowym (zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa);
 • choroby związane z narządami zmysłów, w tym m.in. zaburzenia przepływu krwi w siatkówce oka i w uchu wewnętrznym, skrócenie czasu reakcji na bodźce akustyczne i optyczne, stwardnienie rozsiane;
 • inne choroby, w tym cukrzyca, napięcia miesiączkowe, dolegliwości reumatyczne, alergie, czy katar sienny.

Przeciwwskazania lecznicze do terapii tlenowej

Tlenoterapii nie zaleca się pacjentom z ciężką chroniczną niewydolnością oddechową. U osób z nadciśnieniem terapia tlenem w połączeniu z wysiłkiem fizycznym powinna być przeprowadzana bardzo ostrożnie, bądź też całkowicie zaniechana. Przeciwwskazaniem są również: przebyte zawały nadczynność tarczycy, czy miejscowe reakcje zapalne towarzyszące procesom degeneracyjnym. Nie zaleca się przeprowadzania inhalacji u dzieci.

Czy obsługa aparatów tlenowych jest prosta?

Każdy dostarczany przez naszą firmę na terenie Śląska koncentrator tlenu jest bardzo prosty w obsłudze. Pełna procedura przygotowywania go do pracy, włączania oraz wyłączania została opisana w instrukcji. Urządzenia te są przystosowane zarówno do użytku w placówkach medycznych, jak i warunkach domowych. Jest to ważne szczególnie dla tych pacjentów, którzy z racji różnych chorób muszą przez długi czas korzystać z aparatów tlenowych.

Należy jednak pamiętać, że tlenoterapię powinno się prowadzić wyłącznie po konsultacji z lekarzem specjalistą. W razie wystąpienia jakichkolwiek negatywnych objawów trzeba natychmiast ją przerwać i jak najszybciej zgłosić się do placówki medycznej po poradę.

Transport

ADNA to profesjonalna wypożyczalnia koncentratorów tlenu działająca na terenie całego śląska. to sprawdzona firma, która proponuje wynajem urządzeń w przystępnej cenie (od 100 zł/miesiąc), gwarantując zarazem ich najwyższą jakość. Zapewniamy też transport na terenie województwa śląskiego. Nie wymagamy wpłacenia kaucji przy wypożyczeniu.

ZAPEWNIJ ODPOWIEDNIE WARUNKI SWOIM NAJBLIŻSZYM PROFESJONALNY SPRZĘT REHABILITACYJNY